اینترنت نامحدود

خرید اینترنت نامحدود اپراتورهای تلفن همراه

 

آیا به دنبال اینترنت نامحدود اپراتورهای مختلف هستید؟ چگونه بسته اینترنت نامحدود بخریم؟

این روزها استفاده از اینترنت جز لاینفک زندگی‌مان شده است و همواره میزان مصرف افراد و خانوار در حال افزایش است. تماشای آنلاین فیلم، دانلود فیلم و بازی، ارسال عکس و حتی اینستاگرام‌گردی از جمله عادت‌های این روزهای ما ایرانی ها شده است.

اپراتورهای تلفن همراه با توجه وضعیت شبکه ثابت، اینترنت پرسرعت‌تر و با کیفیت‌تری را در اختیار کاربرانشان قرار می‌دهند اما از سویی دیگر حجم بسته‌های اینترنت آن‌ها کمتر بوده و طبیعتا هزینه بیشتری را برای استفاده از آن بایستی پرداخت کرد.

گرانی اینترنت در سالهای جدید باعث شده تا بسیاری از بسته‌های اینترنت نامحدود پرطرفدار اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل نیز از دسترس خارج شوند. اگرچه پیش از این بسته‌های اینترنت نامحدود متنوعی از سوی این اپراتورها در اختیار مشترکین قرار می‌گرفت اما در حال حاضر عبارتی به اسم سقف مصرف منصفانه به این بسته‌ها اضافه شده است که به کاربران اجازه می‌دهد تا یک حد مجازی را با خریداری کردن این بسته‌ها استفاده کنند.

مشاهده بسته اینترنت نامحدود اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل در رایان استار.

اپراتور

اوایل عرضه اینترنت در کشور بود که بسته‌های نامحدود زیادی هم در بین محصولات شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت و هم اپراتورهای سیار وجود داشت و کم کم این بسته‌ها جای خود را به بسته‌هایی دادند که در یک ساعات مشخص (معمولا نیمه‌های شب) برای کاربران نامحدود حساب می‌شد. بسته‌های اینترنت نامحدود هنوز هم در برخی شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت به طور نامحسوس جای دارند اما زمانی که پایشان به اینترنت سیار رسید، مشتریان زیادی هواخواه آنها شدند.

در ادامه به بررسی بسته‌های اینترنت نامحدود اپراتورها می‌پردازیم و در این مقاله، سراغ سه اپراتور اصلی کشور یعنی همراه اول، ایرانسل و رایتل خواهیم رفت.

اینترنت نامحدود همراه اول

همراه اول

بسته های اینترنت همراه اول با زمان ها و حجم های متنوع، جهت پاسخ گویی به طیف گسترده مشترکین طراحی شده است. چندین سال است که همراه اول بسته اینترنت ویژه را برای کاربران خود فراهم کرده که به موجب آن اینترنت نامحدود یکماهه به کاربر عرضه می‌شود. این بسته‌های اینترنتی در ابتدای امر دو به دو مورد تقسیم می‌شد، یکی از ۱ بامداد تا ۱۱ صبح و دیگری از ۲ بامداد تا ۷ صبح. در حال حاضر تنها بسته ۱ بامداد تا ۱۱ صبح در دسترس است و حد مصرف منصفانه این بسته اینترنتی نامحدود نیز ۱۰۰ گیگابایت اعلام شده است، این درحالی است که این حد منصفانه پیش‌تر ۴۵۰ گیگابایت بود و اخیرا به ۱۵۰ گیگابایت تقلیل پیدا کرده بود و حالا به ۱۰۰ گیگابایت رسیده است. قیمت این بسته نیز ۱۹۹۰۰ تومان اعلام شده که ۹ درصد مالیات نیز به آن تعلق می‌گیرد.

خریداری بسته نامحدود همراه اول از طریق اپلیکیشن همراه من امکان پذیر نیست و باید با کد دستوری ستاره هزار مربع خریداری شود.

اینترنت نامحدود ایرانسل

ایرانسل

ایرانسل دومین اپراتور تلفن همراه در ایران است و تعداد مشترکان زیادی دارد. این اپراتور محبوب سعی می‌کند خدمات و محصولاتی نوآورانه مطابق با آخرین فناوری‌های روز دنیا ارائه دهد. ایرانسل در ماه‌های گذشته بسته‌های نامحدود ساعتی را برای کاربران تعریف کرده بود که هر یک بسته به نوع بسته، حد مصرف مجاز خاصی داشتند. این بسته‌ها معمولا در ساعات نیمه شب و یا صبح زود فعال بودند و برخی از آنها نیز در طول شبانه روز قابل استفاده بودند. در هر صورت ایرانسل مدتی است که این بسته‌ها را حذف کرده و حالا بسته نامحدودی که ارائه می‌دهد یک بسته نامحدود یک روزه است که با قیمت ۸۰۰ تومان عرضه می‌شود. این بسته نامحدود یک روزه تنها متعلق به سایت‌های داخلی است و به عنوان مثال می‌توان با آن به طور نامحدود از VODها و یا آپارات استفاده کرد و یا از برخی سایت‌های داخلی برنامه و بازی دانلود کرد.

خریداری کردن این بسته نامحدود ایرانسل از طریق وبسایت این اپراتور امکان پذیر بوده و کد دستوری آن نیز 5555*1# است.

اینترنت نامحدود رایتل

رایتل

رایتل به عنوان یکی از اپراتورهای بزرگ ایران در زمینه سیمکارت و تلفن همراه شناخته می‌شود که با تمرکز بر اینترنت همراه پا به عرصه وجود نهاد. اپراتور رایتل چند بسته نامحدود را در بین بسته‌های اینترنتی خود تعریف کرده که هر دو بسته در اپلیکیشن رایتل من برای کاربران در دسترس هستند. یکی از این بسته‌ها نیم ساعت نامحدود است که قیمت ۳۵۰۰ تومان دارد و ۲.۵ گیگابایت حد مصرف منصفانه برای آن در نظر گرفته شده است. دیگر بسته نامحدود یک بسته سه ساعت است که ۱۵ گیگابایت سقف مصرف منصفانه برای آن لحاظ شده و ۱۳ هزار تومان قیمت دارد و در نهایت بسته اینترنت هفتگی نامحدودی در نظر گرفته شده که ۵۴ هزار تومان قیمت دارد و حد مصرف منصفانه مجاز آن ۱۵۰ گیگابایت اعلام شده است.

نکته حائز اهمیت در بسته‌های رایتل اینست که هیچ یک از این بسته‌ها در یک ساعات مشخص فعال نمی‌شود و می‌توان از آنها در تمام ساعات شبانه روز استفاده کرد.

جمع بندی

تا همین چند وقت گذشته هر سه اپراتور اصلی سیار کشور بسته‌های نامحدود داشتند و بعد از مدتی عبارتی به اسم سقف مصرف منصفانه به این بسته‌ها اضافه شد که به کاربران اجازه می‌داد تا یک حد مجازی را با خریداری کردن این بسته‌ها استفاده کنند. این سقف‌های مصرف معمولا آنقدری زیاد بودند که کاربران نگرانی برای تمام شدن میزان مجاز حد مصرف خود نداشته باشند اما در حال حاضر مقادیر این بسته‌های اینترنتی کمی تغییر پیدا کرده است.